Taşımacılık ve kurye hizmetleri önem verilmesi gereken işlemler arasında yer almaktadır. İşletmelerin ve diğer kişilerin günlük faaliyetlerini yürütürken ihtiyaç duydukları hizmetleri arasında taşımacılık hizmetleri bulunmaktadır. Geçmişte uygulanmakta olan kurye ve taşımacılık hizmetleri bazen ihtiyacı karşılamamaktadır. Genel olarak teslim alma ve teslimat sürecinde gecikmelerin yaşandığı ve taşınan eşyaların zarar gördüğü süreçler bilinmektedir. Bu durum işletmelerin ve kişilerin maddi ve manevi olarak yıpranmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlar için yeni olarak sunulmaya başlanan kurye hizmetleri bulunmaktadır. Güngören motorlu kurye hizmetleri taşımacılık ihtiyaçlarında işletmeleri ve kişileri rahatlatmak amacı ile uygulanmakta olan bir hizmettir. Bu işlemleri olabildiğince hızlandırmakta ve zararları azaltmayı hedeflemektedir.

Motosiklet Kullanılarak Taşıma Hizmeti

Güngören motor kurye hizmetleri, kurye ve kargo hizmetleri işlerinde motosikletleri kullanmaktadır. Motosikletler temel olarak taşıma işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış araçlar değildir. Ancak özellikle kalabalık ve yoğun şehirlerde en kolay şekilde kullanılmakta olan araçlardır. İstanbul gibi trafik sorunu olan alanlar için motosiklet tercih edilmektedir. Motosiklet ile trafiğin yoğun olduğu hatta durma noktasına geldiği zamanlarda rahatlıkla diğer araçların yanlarından geçerek gidilebilmektedir. Bu sayede gidecekleri yere sorunsuz şekilde ulaşabilmektedir. Aynı zamanda park etme yeri arama gibi sorunlar ile uğraşmadığı içinde motosikletler teslimat işlemlerini daha kolay gerçekleştirmektedir. Motosikletlerin tek olumsuz tarafı olarak taşıma kapasitesinin sınırlı olmasıdır. Motosikletli kurye işlemlerinde sadece motosikletin büyüklük ve ağırlık olarak imkân verdiği ölçülerde taşıma yapılabilmektedir.

Tam Zamanında Teslimat

Özellikle ticari alanlarda uygulanmakta olan taşıma işlemleri için zamanında teslimat yapılması önem taşımaktadır. İşletmelerin Güngören motor kurye seçeneklerini tercih etmelerinin de en önemli nedeni budur. Motorlu kurye ile taşıma işlerinde müşterinin tercih ettiği teslimat şekli uygulanmaktadır. Müşterinin teslimatın hemen yapılmasını talep etmesi durumunda, taşınacak olan şeyin teslim edilmesi ile kurye aracı doğrudan teslimat adresine gitmektedir. Diğer seçenekte ise belirli bir teslimat saati veya saat aralığı belirlenmesi gelmektedir. Bu durumda da motorlu kurye elemanı belirtilen saatte belirtilen adreste olacaktır. Motorlu kurye ile gecikme ve diğer sorunlar yaşanmadan tam zamanında teslimat gerçekleştirilmektedir.